marzec, 2019

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową „Diamenty AGH” pod patronatem Rektora AGH organizowany jest od 1998 r. przez Studenckie Towarzystwo Naukowe i Akademię Górniczo-Hutniczą. Uczestniczyć w nim mogą absolwenci AGH, którzy złożyli pracę dyplomową (magisterską) w terminie przewidzianym programem studiów. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: najlepsza praca teoretyczna i najlepsza praca aplikacyjna. Zgłoszone prace oceniane są dwuetapowo. W pierwszym etapie oceniają je właściwe komisje wydziałowe powołane przez dziekanów wydziałów AGH. Do drugiego etapu każda komisja wydziałowa może zarekomendować dwie prace oceniane następnie przez komisję uczelnianą, w skład której wchodzą pracownicy naukowi, przedstawiciele każdego wydziału oraz przedstawiciel organizatora konkursu, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego jury. Prace, które awansują do drugiego etapu, uzyskują wyróżnienie i są prezentowane od marca do września w ramach specjalnej wystawy w Bibliotece Głównej AGH. Jury drugiego etapu wybiera najlepsze prace w danej kategorii. Ich autorzy zostają laureatami głównej nagrody, a podczas uroczystości inauguracji roku akademickiego otrzymują pamiątkowe statuetki. Uroczystemu ogłoszeniu wyników każdej edycji konkursu, czyli gali finałowej, towarzyszy otwarcie wystawy wyróżnionych prac, a autorom wręczane są okolicznościowe medale i dyplomy.

Całodniowe (Piątek)

kwiecień