maj, 2019

04majallday18Rejs „ZNACZY AGH”

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Z okazji 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej oraz 10-lecia Akademickiego Klubu Żeglarskiego AGH w terminie 4-18 maja 2019 r. odbędzie się wyjątkowy, jubileuszowy rejs na trasie Brest–Amsterdam–Goteborg. Wydarzenie ma charakter stażowo-szkoleniowy. Przed uczestnikami dwa 8-dniowe etapy po Morzu Północnym.

Wymagająca trasa, żeglarskie wyzwania na wodach pływowych i świetna załoga – to elementy wyprawy gwarantowane przez organizatorów. Na pokładzie STS Fryderyk Chopin będzie można zdobyć wspaniałe, żeglarskie doświadczenia. Każdy kto chciałby wspiąć się na reje, wyglansować mosiądze, wybić szklanki, rozwinąć bom bram sztaksel, zostać prawą ręką kuka, a przede wszystkim stanąć za sterami prawdziwego żaglowca i być częścią zwartej załogi, niech wyruszy w drugi w historii klubu rejs z cyklu „Znaczy AGH”.

STS Chopin to statek wybudowany w 1992 r. o oryginalnym ożaglowaniu typu bryg, ulubionym – w swoim czasie – przez piratów ze względu na osiąganie dużych szybkości. Jego portem macierzystym jest Szczecin. Znany jest od lat jako pokład krzewiący ideę wychowania morskiego oraz realizujący program edukacji morskiej podczas Szkół Pod Żaglami. W 2012 r. zwyciężył w regatach The Tall Ships Races, a w kolejnym roku zajął trzecie miejsce, umacniając swoją pozycję w czołówce największych żaglowców świata. Wypróbowany też został w ekstremalnych warunkach, opływając zimą 1999/2000 Przylądek Horn.

Godzina

maj 4 (Sobota) - 18 (Sobota)

Miejsce

Ocean Atlantycki, Morze Północne

Wydarzenia

maj

13marallday30czeNie samą pracą żyje człowiek. Hobby pracowników AGH

25majallday26Gwiaździsty Rajd 100-lecia AGH

26majallday292019 ICCC International Carpathian Control Conference

26majallday2914th Conference on Active Noise and Vibration Control

29maj18:00Burza Mózgów AGH - pokaz najciekawszych projektów studenckich

30majallday01czeKonferencja Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych

Nasze Kanały
X