maj, 2019

04majallday18Rejs „ZNACZY AGH”

Z okazji 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej oraz 10-lecia Akademickiego Klubu Żeglarskiego AGH w terminie 4-18 maja 2019 r. odbędzie się wyjątkowy, jubileuszowy rejs na trasie Brest–Amsterdam–Goteborg. Wydarzenie ma charakter stażowo-szkoleniowy. Przed uczestnikami dwa 8-dniowe etapy po Morzu Północnym.

Wymagająca trasa, żeglarskie wyzwania na wodach pływowych i świetna załoga – to elementy wyprawy gwarantowane przez organizatorów. Na pokładzie STS Fryderyk Chopin będzie można zdobyć wspaniałe, żeglarskie doświadczenia. Każdy kto chciałby wspiąć się na reje, wyglansować mosiądze, wybić szklanki, rozwinąć bom bram sztaksel, zostać prawą ręką kuka, a przede wszystkim stanąć za sterami prawdziwego żaglowca i być częścią zwartej załogi, niech wyruszy w drugi w historii klubu rejs z cyklu „Znaczy AGH”.

STS Chopin to statek wybudowany w 1992 r. o oryginalnym ożaglowaniu typu bryg, ulubionym – w swoim czasie – przez piratów ze względu na osiąganie dużych szybkości. Jego portem macierzystym jest Szczecin. Znany jest od lat jako pokład krzewiący ideę wychowania morskiego oraz realizujący program edukacji morskiej podczas Szkół Pod Żaglami. W 2012 r. zwyciężył w regatach The Tall Ships Races, a w kolejnym roku zajął trzecie miejsce, umacniając swoją pozycję w czołówce największych żaglowców świata. Wypróbowany też został w ekstremalnych warunkach, opływając zimą 1999/2000 Przylądek Horn.

maj 4 (Sobota) - 18 (Sobota)

Ocean Atlantycki, Morze Północne

maj

25majallday26Gwiaździsty Rajd 100-lecia AGH