Akademia Górniczo-Hutnicza w oryginalny sposób postanowiła uczcić swój jubileusz 100-lecia i ogłosiła konkurs na opowiadania kryminalne zawierające motyw uczelni. Najciekawsze, trzymające w napięciu prace z kampusem oraz społecznością AGH w tle zostaną wydane we wspólnym zbiorze opowiadań.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest zarówno do profesjonalnych twórców, jak i do amatorów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Opowiadania powinny przedstawiać historię kryminalną, nawiązywać do stuletniej historii AGH oraz uwzględniać jeden z wybranych wątków, wśród których znajdują się m.in. laboratoria, superkomputer Prometheus, Barbórka, Juwenalia, działalność kół naukowych, kampus czy Miasteczko Studenckie.

Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury, w skład którego wejdą przedstawiciele AGH, a także zaproszony przez organizatorów autor kryminałów. Spośród zgłoszonych utworów zostanie wyłonionych 10 najlepszych opowiadań kryminalnych bądź sensacyjnych, które jesienią 2019 roku zostaną wydane w  formie zbioru opowiadań przez Wydawnictwa AGH. Dodatkowo autor każdego wyróżnionego tekstu otrzyma nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.

Swoje prace, mieszczące się w przedziale od 15 do 30 tys. znaków, zgłaszać można do 30 kwietnia br. drogą elektroniczną na adres: bprasowe@agh.edu.pl.
Ogłoszenie wyników zaplanowano na 3 czerwca 2019 r.

kwiecień

25kwiallday28XXII Rajd Mechanika